Açıköğretim Fakültesi Biyoloji Lisans tamamlama bölümü açılmış.


aof_sinav_sonuclari_sistemi_coktu_h442411.jpg

Türkiye Biyologlar Derneği Facebook grubunda Yalçın Dedeoğlu hocamızın paylaşmış olduğu iletiyi sizinle sözlüğümüzde kalıcı olması adına paylaşıyorum.

Ek olarak verilen PDF içerisinde ilgili metin ve karar yer almaktadır, lütfen göz atınız.

Açıköğretim Fakültesi Biyoloji Lisans tamamlama bölümü açılmış.

Anadolu Üniversitesi Senato Kararları

Gündem:
11- Açıköğretim Fakültesi Lisans Tamamlama programları Almanca Lisans Tamamlama, Biyoloji Lisans Tamamlama, Eğitim Önlisans, Fenbilgisi, Fizik Lisans Tamamlama, Fransızca Lisans Tamamlama, İngilizce Lisans Tamamlama, Kimya Lisans Tamamlama, Matematik, Matematik Lisans Tamamlama, Sosyal Bilgiler, Tarih Lisans Tamamlama, Türk Dili ve Edebiyatı Lisans Tamamlama programlarının 2012-2013 öğretim yılı itibariyle dönemlik-kredili sisteme geçecek olması nedeniyle derslerde yapılan değişiklikler ve derslere intibaklarının ne şekilde yapılacağının görüşülmesi.

Kaynak PDF: https://www.biyolojigunlugu.com/link/GkcJn

Şahane Şahane
0
Şahane
Keyifli Keyifli
1
Keyifli
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
Garip Garip
1
Garip
Fena Değil Fena Değil
1
Fena Değil
Yetersiz Yetersiz
2
Yetersiz

Kimler Neler Demiş?

13 Yorum - "Açıköğretim Fakültesi Biyoloji Lisans tamamlama bölümü açılmış."

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Lİve things
Ziyaretçi
Biyoloji-Canlılar Bilimi, Genel anlamı Canlıları İnceleyen Bilim Dalı, Doğa Bilimlerinin Fizik Kimya gibi en temel dallarından bir tanesidir. Dünyada hangi canlı türlerinin var olduğunu, bunların birbirleri ile olan benzerlik ve farklılıklarını, moleküler düzeyden popülasyon düzeyine kadar bütün özelliklerini, ekolojilerini, popülasyon durumlarını, geçmişten günümüze hangi değişimler geçirdiklerini ve buna benzer canlılığı ilgilendiren temel konuları inceleyen derin ve kapsamlı bir bilim dalıdır. Herbir alt dalı başlı başına lisans seviyesinde bir bölüm olabilecek düzeydedir. Örneğin Moleküler biyoloji, Biyokimya, Fizyoloji, Ekoloji, Zooloji, Botanik gibi anabilim dalları seviyesinde pek çok üniversitede branşları mevcuttur. Burada kısaca açıklamaya çalıştığım bu bilim dalından mezun olup sadece börtü böcek… Read more »
Sabri Polatlı
Ziyaretçi

Bu yorumun altına imzamı atıyorum ve tesbitlerin bu kadar tutarlı ve sağlıklı olması doğru düşünme ve düşüncelerini birbirine doğru bağlantısını bir sonuca varmak bu devirde nadir bulunan bir şey. Günümüz hastalığı sağlıklı düşünme yeteneğini kaybetmektir. Tebrik ederim arkadaşım.

gülşen yalçın
Ziyaretçi

açıköğretimde biyoloji nasıl okutulur ?? dışarıdan bitirilecek bölüm değil ,laboratuvar derslerini uygulamalı görmedikten sonra,el becerisi geliştirilmedikten sonra ne anlamı kalıyor biyolog olmanın…

Laktikasit
Ziyaretçi

Acı acı gülümsüyorum. Temel bilimler halkın önüne atıldı artık linç edilme zamanı geliyor. Söylenecek çok şey var ama o kişiler anlamazlar, anlatmak da istemem

irmak
Ziyaretçi

Kesinlikle dışarıdan bitirilmesi kabul edilemez. Zaten devam zorunluluğu olanların hepsine kadro verdiler de dışarıdan bitirecekleri mi yerleştirecekler. Başka bir iş vardır onda!
 

asteracea
Ziyaretçi

kesinliği nedir. şuan üniye devam edenler içinde geçerli mi aydınlatırsanız sevinirim.

tess_huse
Ziyaretçi

neden hala bir yere kayıt altına almak istiyorlar anlamış değilim, her yer bitki, hayvan ve diğerleri ile dolu zaten, iki kurbağa yakalayıp getirene biyoloji diploması versinler, aldığımız eğitim zaten bundan ibaret değil mi?

brskts
Ziyaretçi

elini sallasan zaten biyoloji mezununa çarpıyo.bnm okul bitti askerlik bitti iş yok.bizler iş bulamazken hala mezun sayısı asrttırma çalışmaları devam ediyor.sırf eğitim seviyesi yükselsin diye.yani sözde birşeyleri başardıklarını zannetmek için.çünkü eğitim seviyesi üniversite mezun sayısına göre hesaplanıyor.

Mürşit
Ziyaretçi

Bir Tıbbi Lab mezunu olarak biyologlarla çalışma alanlarımız ortak ve 17 yıllık labotuvar personeliyim örgün olarak biyolojiye devam olanağım olmadığı için ve biyoloji bölümü de benim üst öğrenimim olduğu için lab mezunlara biyoloji alanında lisans tamamlama en uygunu ve olması gereken bir hizmet zaten lys de barajı aşan yerleşiyor ekstre bir çaba ve çalışma da gerektirmeyen bir bölüm(yerleştirme açısından) Çıkarılmalı ve benim durumunda olan bir sürü arkadaşım da benimle hemfikir… 

sanem
Ziyaretçi

devlette lab tekim .biyoloji mezunları geldiğinde pipet tutmayı bilmiyorlar,insan sağlığından kan değerlerinden ,kimyadan bi haberler….hiç birşey bilmeden geldiler biz biyoloğuz dediler bi havalarına baktık ,bi bilmediklerine…:)))madem taşerondan biyolojilere tıbbi laboratuvarda çalışma imkanı var,biz neden biyoloji okumayalım….bir eksiğimiz var bitki anatomisi insan anatomisi yanında solda sıfır sayılır….onuda sözel olarak yaparız…bugün birinin meslek alanına göz dikerseniz,yarında sizinkine dikerler böyle………..

tess_huse
Ziyaretçi
belki üstümüzden bir kuş geçer, o kuşun türünü bilmek için biyolog olmaya hacet yok, o kuşun önemini, türünü ve diğer özelliklerini lab.tek. mezunları, “biyol oğuz”lar, biyoloji öğretmenleri de bilebilir. bilemez mi? bilmem, ben pipetle kola dahi içmem, o ne öyle, çok banal. üç meslek grubu ile içli dışlı olmuşluğum var, biyol oğuz’u tanımam. birinin gördüğü birinci sınıf derslerinin bir bölümü, ki öğretmenlikte çoğu şey yanlış öğretilir, lafı (biyoloji)edilen bölüme girdiğinizde “lise’de gördüğünüz her şeyi unutun onlar yalandı” denir. öğretmenlik kutsaldır, lab.tek. olmakta öyle, biyolog olmak o kadar basit ki, insanlar neden biyoloji bölümlerini kendilerine rakip olarak görüyorlar anlamıyorum. birkaç serserinin… Read more »
ahmet
Ziyaretçi

arkadaşlar bilgisi olan var mı acaba 2013 -2014 döneminde lisans tamamlma bölümü var mı kimsenin bi bilgisi yok  bilgisi olan varise paylaşırsa sevinirim ,,,,,,,,,,,,,,,,

Mine akın
Ziyaretçi

G ü kimya mezunuyum özel Lab çalışıyordum diplomam yüzünden sıkıntı cektim sonra Eskişehir And ÜNV laboratuvar okudum şimdide biyoloji ile tamamlamak istiyorum ama çalışıyoruz eğer gerçekten böyle uzaktan veya AÖF tamamlanıyorsa güzel birçok insan faydalanır yüksek lisansa fırsat bir bilen var mı bize bilgi gönderirmisiniz saygılar!

wpDiscuz

Açıköğretim Fakültesi Biyoloji Lisans tamamlama bölümü açılmış.

Porno
Hesabınız yok mu?
kayıt ol

Geri dön
giriş yap

Hesabın var mı? >>
giriş yap

Makale
Görsel